Ogrzewanie kominkowe

Ogrzewanie kominkowe jest rozprowadzane poprzez dystrybutor na kominku oraz turbinę kominkową i system rur do poszczególnych pomieszczeń.
 
Ogrzewanie to charakteryzuje się bardzo szybkim działaniem i bardzo dużą efektywnością.
 
Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru elementów składowych ukladu rekuperacji?
 
Najważniejsze w tym systemie jest odpowiedni dobór turbiny kominkowej do poprawnego działania.
 
Ogrzewanie kominkowe bardzo dobrze współpracuje z systemem rekuperacji. Jest możliwość aby oba systemy bardzo dobrze współgrały.
 
Jeżeli decydujecie się Państwo na kominek warto zainwestować w dystrybucję gorącego powietrza.
 
Dlaczego warto zainwestować w dystrybutor gorącego powierza?
 
Pozytywne skutki jakie niesię ta inwestycja, przekłada się na oszczędnośći dzięki czemu nie mamy ciepło tylko w salonie ,ale i również w innych pomieszczeniach oddalonych od salonu. 
 
Co to oznacza?
 
Oznacza to, że generujemy oszczędności, które możemy przeznaczyć na inne przyjemnośći.
 
Ogrzewanie kominkowe polecamy do domków letniskowych w okresach wiosna /jesień oraz w domach jednorodzinnych jako wspomaganie ogrzewania centralnego. Często stosowane jest również po prostu dla chwili przyjemności. Możemy spełnić jedno z naszych przyjemności rozpalając w kominku, a przy okazji wykorzystać ciepło do równomiernego rozprowadzenia po naszym całym domu.
 

Ogrzewanie kominkowe


Ogrzewanie kominkowe jest bardzo wydajnym systemem grzejnym. Jeżeli zdecydujemy się je rozbudować o system dystrybucji goracego powietrza, które bedzie oparte na cichej i wydajnej turbinie kominkowej będziemy z takiego rozwiązania bardzo zadowoleni.
Do największych zalet należy bardzo krótki czas działania od rozpalenia w kominku. Dzieki turbinie kominkowej przyjemne ciepło nie musi być tylko w salonie w którym znajduje się kominek. Nawet jeżeli z kominka korzystamy okazjonalnie to warto zainwestować w rozprowadzenie
ciepła z kominka. Unikniemy w ten sposób dyskonfortu cieplnego pomiedzy salonem a resztą domu. W mroźne drzwi możemy mieć ogrzewanie które wspomoże centralne ogrzewanie w domu lub moze być ogrzewaniem awaryjnym w momencie usterki naszego głównego ogrzewania. Ogrzewanie kominkowe dodatkowo tworzy nam bardzo przyjemną atmosferę w domu poprzez ekspozycję ognia w salonie wspomagając romantyczne wieczory przy kominku i lampce wina.