Zajmujemy się montażem i sprzedażą pomp ciepła do ogrzewania budynków w aglomeracji Warszawskiej i jej okolicach. W ofercie posiadamy dwa rodzaje pomp. Pompa powietrze-powietrze oraz powietrze–woda. Oba systemy są bardzo sprawne i energooszczędne.

  • Pompy powietrze–powietrze zalecamy do ogrzewania np.: domków letniskowych lub jako ogrzewanie uzupełniające np.: w okresach przejściowych gdzie jeszcze nie uruchomiliśmy centralnego ogrzewania. Technologiczna sprawność pomp w ostatnich latach bardzo wzrosła. Możliwe jest także ogrzewanie całego domu. Może być nawet głównym źródłem ciepła a w okresie letnim pełnić rolę klimatyzacji.
  • Pompy ciepła powietrze–woda zalecamy do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz lokali użytkowych.
    Zasada działania jest bardzo podoba jak w pompach powietrze-powietrze z tą różnicą, że ogrzewamy wodę w jednostce wewnętrznej. Jednostka ta najczęściej ma formę „lodówki” tzn. że cała elektronika oraz zbiornik na wodę są zabudowane w jednej bryle. Pompy powietrze-woda bardzo często podłącza się z ogrzewaniem płaszczyznowym (podłogówka). Dzięki temu w instalacji mamy wodę około 34C i możemy znacząco zmniejszyć koszty na ogrzewaniu pomieszczeń.
    Warto pamiętać, że pod względem serwisowym pompy ciepła są mniej kłopotliwe od pieców gazowych.

 

 

Pompy Ciepła powietrze-woda – dlaczego warto?

Instalacje Pomp Ciepła polecamy w przypadku braku możliwości instalacji gazu ziemnego bądź przy bardzo wysokich kosztach jego podłączenia. Pompy ciepła są droższe w cenie zakupu niż piec gazowy kondensacyjny, ale gdy podliczymy koszty podłączeń gazu do budynku z zakupem pieca, cena obu systemów się zrównoważy lub nawet będzie niższa. Instalacja Pompy Ciepła przez Fullcomfort jest mało kłopotliwa, zaś koszty eksploatacyjne porównywalne bądź niższe niż przy ogrzewaniu gazem ziemnym.

W porównaniu do ogrzewania na paliwa stałe (węgiel, eko groszek, pelet) pompy ciepła są bezobsługowe.