Zajmujemy się montażem i sprzedażą systemów rekuperacji w aglomeracji Warszawskiej i jej okolicach. Rekuperacja to system wentylacyjny z odzyskiem ciepła. Dzięki rekuperacji w aglomeracji Warszawskiej i jej okolicach można oszczędzić na ogrzewaniu budynków. Trzeba pamiętać, że rekuperacja nie zastąpi nam ogrzewania, a jedynie je wspomoże poprzez zniwelowanie straty ogrzanego powietrza, które uciekłoby przez szyby wentylacji grawitacyjnej.
Dzięki jej wykorzystaniu w budynku znajdzie się świeże powietrze przefiltrowane przez bardzo wydajny filtr znajdujący się w urządzeniu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji wymiennika powietrze nadmuchiwane zostaje ogrzane bądź schłodzone przez powietrze usuwane z budynku.

System rekuperacji zwraca się na ograniczeniu kosztów ogrzewania już w ciągu 3-5 lat. Oczywiście jest to uzależnione od budynku. Każdy jest inny i ma inna charakterystykę. Duży wpływ na zwrot inwestycji ma również jakość wykonanych izolacji termicznych. Nasz system dopasujemy do każdych potrzeb.

Rekuperację bardzo często łączymy z ogrzewaniem kominkowym i systemem DCP (dystrybucją ciepłego powietrza). Szczególnie w okolicach Warszawy, gdzie znajduje się wiele domów jednorodzinnych.

Rekuperacja jednopomieszczeniowa – montujemy ją w kuchniach, łazienkach, pralniach oraz pomieszczeniach, gdzie nie mamy możliwości otwierania okien i nie mamy możliwości montażu rekuperacji na cały budynek. Jednostka przypomina klimatyzator typu split.

Montaż systemów rekuperacyjnych w aglomeracji Warszawskiej i jej okolicach

Systemy rekuperacji stosuje się w mieszkaniach, biurach, domach jednorodzinnych oraz lokalach usługowych takich jak restauracje, kawiarnie, apteki czy sklepy.

Wycenę wykonujemy po wstępnym zapoznaniu się z projektem instalacji bądź budynku. Ewentualnie po oględzinach u Klienta na miejscu oraz po zapoznaniu się z oczekiwaniami Inwestora.

 

Korzyści płynące z instalacji systemów rekuperacji

  • Oszczędność energii – co przy dzisiejszych, ciągłych wzrostach za energię ma istotny wpływ na zwrot inwestycji.
  • Świeże powietrze – nie trzeba wietrzyć pomieszczeń. Dzięki temu latem nie wpadają nam insekty do pomieszczeń. Przy połączeniu z naszymi systemami klimatyzacyjnymi uzyskamy świeże, oczyszczone i schłodzone powietrze.
  • Czystsze powietrze – przefiltrowane przez filtr w urządzeniu. Jest oczyszczone z kurzu i alergenów.
  • Obniżenie wilgotności w pomieszczeniach – eliminacja powstawania grzybów i pleśni

 

Trzeba pamiętać, że rekuperacja nie zastępuje klimatyzacji.

 

Wentylacja przemysłowa

Zasada jej działania jest bardzo podobna do rekuperacji, którą stosujemy w domach jednorodzinnych z tą różnicą, że parametry centrali są kilkukrotnie lub kilkunastokrotnie wyższe niż w instalacjach domowych, a dystrybucja powietrza odbywa się przez kanały i rury o większym przekroju. Tego typu wentylacje stosuje się w profesjonalnych kuchniach, hotelach czy w halach produkcyjnousługowych.